Петриківський розпис


Бокал для пива
Бокал для пива
Бокал для пива
Бокал для пива
Бокал для пива
Бокал для пива
Булава гетьманська
Булава гетьманська
Булава гетьманська
Булава гетьманська
Булава гетьманська
Булава гетьманська
Булава з росписом
Булава з росписом
Показано з 1 по 15 з 23 (всього 2 сторінок)
Петриківський розпис

Петриківський розпис

Кожен регіон України може похвалитися своїм самобутнім народним мистецтвом. Так, наприклад, своєрідною візитною карткою Дніпропетровщини по праву можна назвати Петриківський розпис, яка прославила нашу країну на весь світ. Сьогодні вона стоїть на одному рівні з такими знаменитими артефактами інших культур, як дамаська сталь, богемське скло, китайський фарфор. Недарма в 2012 році її внесли у список об'єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО і навіть випустили в далекій Канаді посібник по даній технології розпису.

Трохи історичної довідки

Батьківщиною цього колоритного ремесла є село Петриківка, засноване останнім отаманом Запорізької Січі Петром Калнишевським. Саме тут понад 300 років тому зародився гарний звичай розписувати стіни хат витіюватими візерунками. І засновниками даної традиції, за твердженням істориків, стали саме жінки – між ними існувало своєрідне змагання у кого будинок красивіший. Найбільш живописні роботи навіть прирівнювали до церковного розпису, а хати білого кольору, практично зникли з вулиць цього села. Найталановитішим господиням діставалося жартівливе прізвисько «чепурушки». Зате завдяки тому, що традиція передавалася з покоління в покоління, купити Петриківський розпис сьогодні можна досить легко.

У цій області мистецтва працювало чимало ентузіастів, стараннями яких воно отримало всесвітню популярність. Це Тетяна Пата, Олександр Статев, Федір Панко та інші майстри, що ввели Петриківський розпис в ранг окремої художньої школи зі своєю родзинкою.

Особливості Петриківського розпису

Народне походження даного мистецтва вплинуло і на вибір інструментів і фарб:

• Кисті з котячої шерсті

• Замотані тканиною сірники

• Пальці

• Фарби на яєчній або молочній основі

Кольори найчастіше були яскравими, як українська природа.

В інтернет-магазині "Китиця" ви зможете вигідно придбати українські сувеніри в стилі Петриківського розпису на будь-який смак для себе чи на подарунок. На сайті представлені розписані тарілки, скриньки, ложки та дощечки, свічники, всілякий посуд, сувеніри, булави і багато іншого. Також в інших розділах можна підібрати вишиванки та інші колоритні речі. Ми співпрацюємо з талановитими художниками, у кожного з яких свій неповторний стиль. Даруйте українське!