Рушники


Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Показано з 1 по 15 з 30 (всього 2 сторінок)
Рушники

Рушники

Серед предметів, що зустрічаються нам у житті, український рушник займає особливу роль. Він використовується для прикраси житла, зустрічі гостей з незмінним короваєм, весільних обрядів і багатьох інших цілей. Але що найцікавіше, його не застосовують тільки за прямим призначенням – як рушники. Адже це просто святотатство – витирати руки об такий гарний і символічний атрибут нашої культури.

Детальніше про рушники

Слово рушник походить від слов'янського дієслова «рушать», тобто відрізати. Це відріз тканини, шириною 30-60 см і завдовжки 150-4000 см, прикрашений вишивкою.

Традиційно в українській хаті можна зустріти рушники в якості прикрас на вікнах і дверях, різних предметах меблів і незмінно – на іконах в червоному кутку. Зустрічаючи дорогих гостей, привітні господарі подавали хліб-сіль на рушнику. Крім того, він використовувався ще і в ролі додатка до національного костюма – його пов'язували поверх вишиванки, як пояс.

Упродовж століть Україна славилася красою своїх обрядів, особливо колоритний у цьому плані весільний. Традиція ступати на рушник у процесі церемонії актуальна і донині. Молодята стають на нього, перш ніж їх руки сплетуть разом, з'єднавши перед суспільством і перед Богом. Для вишивки такого символічного атрибуту використовується ідеально білий відріз, який розшивають червоними і чорними нитками. Найбільш популярні орнаменти:

• Родове дерево

• Пара птахів

• Берегиня роду

• Словесні побажання (наприклад, «на щастя, на долю»)

• Рослинні візерунки

Величезний вибір рушників за доступними цінами

Якщо вам потрібно купити рушник зі справжнім українським колоритом, вас виручить інтернет-магазин «Китиця». У нас представлені роботи як з ручною вишивкою хрестиком або гладдю, так і з машинною. В даний час машинна вишивка досить популярна завдяки своїй якості та красивому зовнішньому вигляду.

Серед асортименту нашого сайту ви знайдете рушники на домотканому полотні, льоні, прошві з різними візерунками. Окремо слід звернути увагу на дизайнерські вироби ручної роботи – це просто ідеальні українські сувеніри.

Ми працюємо з провідними виробниками з усіх куточків України. Консультанти «Китиці» з радістю дадуть відповідь на всі ваші питання і допоможуть у виборі, а придбати їх ви зможете досить вигідно, за рахунок демократичною цінової політики.

Даруйте українське!