Рушники


Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вишитий "Маки"
Рушник Вишитий "Маки"
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий
Рушник Вышитий "Лілія"
Рушник Вышитий "Лілія"
Показано з 1 по 15 з 26 (всього 2 сторінок)
Рушники

Рушники

Серед предметів, що зустрічаються нам у житті, український рушник займає особливу роль. Він використовується для прикраси житла, зустрічі гостей з незмінним короваєм, весільних обрядів і багатьох інших цілей. Але що найцікавіше, його не застосовують тільки за прямим призначенням – як рушники. Адже це просто святотатство – витирати руки об такий гарний і символічний атрибут нашої культури.

Детальніше про рушники

Слово рушник походить від слов'янського дієслова «рушать», тобто відрізати. Це відріз тканини, шириною 30-60 см і завдовжки 150-4000 см, прикрашений вишивкою.

Традиційно в українській хаті можна зустріти рушники в якості прикрас на вікнах і дверях, різних предметах меблів і незмінно – на іконах в червоному кутку. Зустрічаючи дорогих гостей, привітні господарі подавали хліб-сіль на рушнику. Крім того, він використовувався ще і в ролі додатка до національного костюма – його пов'язували поверх вишиванки, як пояс.

Упродовж століть Україна славилася красою своїх обрядів, особливо колоритний у цьому плані весільний. Традиція ступати на рушник у процесі церемонії актуальна і донині. Молодята стають на нього, перш ніж їх руки сплетуть разом, з'єднавши перед суспільством і перед Богом. Для вишивки такого символічного атрибуту використовується ідеально білий відріз, який розшивають червоними і чорними нитками. Найбільш популярні орнаменти:

• Родове дерево

• Пара птахів

• Берегиня роду

• Словесні побажання (наприклад, «на щастя, на долю»)

• Рослинні візерунки

Величезний вибір рушників за доступними цінами

Якщо вам потрібно купити рушник зі справжнім українським колоритом, вас виручить інтернет-магазин «Китиця». У нас представлені роботи як з ручною вишивкою хрестиком або гладдю, так і з машинною. В даний час машинна вишивка досить популярна завдяки своїй якості та красивому зовнішньому вигляду.

Серед асортименту нашого сайту ви знайдете рушники на домотканому полотні, льоні, прошві з різними візерунками. Окремо слід звернути увагу на дизайнерські вироби ручної роботи – це просто ідеальні українські сувеніри.

Ми працюємо з провідними виробниками з усіх куточків України. Консультанти «Китиці» з радістю дадуть відповідь на всі ваші питання і допоможуть у виборі, а придбати їх ви зможете досить вигідно, за рахунок демократичною цінової політики.

Даруйте українське!