Скатертини


Скатертина "Маковій"
Скатертина "Маковій"
Скатертина "Намисто"  сіра
Скатертина "Намисто"  сіра
Показано з 1 по 15 з 40 (всього 3 сторінок)
Скатертини

Скатертини

Зовнішній вигляд столу наче перетворює красива вишита скатертина. Вона вносить в інтер'єр виразні акценти, робить обстановку набагато затишнішою. Недарма наші предки вважали її одним з найважливіших предметів побуту, часто згадуючи в колядках та інших творах українського фольклору. Традиція використовувати скатертини прийшла до нас з глибокої давнини. У давнину було прийнято сідати за стіл тільки за умови, що він застелений, незалежно від рівня достатку сім'ї. Для гостей використовували святкову скатертину, на яку виставляли особливо смачні страви. А віртуозна вишивка скатертин або рушників свідчила про майстерність і смак господині будинку.

Більше, ніж просто текстиль

Здавна в Україні скатертинам надавали важливе значення. Адже це не тільки тканина для покриття столу, але і автентичний предмет, наповнений глибоким змістом. Кожен орнамент несе своє символічне значення. Ось основні з них:

• «Берегиня» (жінка з піднятими руками) – образ Оранти, що молиться за рід

• «Древо життя» (дерево, що росте посеред райського саду, плоди якого дають вічне життя)– поєднання трьох світів – минулого, теперішнього і майбутнього

• Виноград – оберіг сім'ї і символ родючості

• Червоні маки – оберіг від зла, збереження роду

• Соняшники – енергія, здоров'я, життя і процвітання

Кольори вишивки теж несли певне змістове навантаження. Найбільш поширеними були чорний, що символізує землю-годувальницю, і червоний, який уособлював любов, пристрасть, радість. Також поширені жили жовто-гарячий (багатство, врожайність), білий (чистота і непорочність), зелений (буяння рослинності).

Ексклюзивні скатертини за вигідними цінами

В інтернет-магазині «Китиця» ви можете купити скатертини українського виробництва, які створять неповторний колорит у вашій оселі. На сайті представлені вироби на домотканому, а також лляному полотні ручної або машинної вишивки. Асортимент включає як окремі екземпляри, так і комплекти з серветками. Особливо слід відзначити колекцію ручного ткацтва. Протягом декількох тижнів два майстри виготовляють одну таку скатертину на ручному верстаті.

Крім того, що вишита скатертина неодмінно повинна бути в кожному домі, це ще й вдалий український сувенір. У нас можна придбати такий подарунок максимально вигідно.

Даруйте українське!