Скатертини


Скатертина українська "Мальви" сыра
Новинка
Скатертина українська "Мальви" сыра
Новинка
Скатертина українська "Соняхи" біла
Новинка
Скатертина українська "Соняхи" біла
Новинка
Скатертина українська "Соняхи" сіра
Новинка
Скатертина українська "Соняхи" сіра
Новинка
Набір "Маковій"
Набір "Маковій"
Набір "Намисто"
Новинка
Набір "Намисто"
Новинка
Показано з 1 по 15 з 30 (всього 2 сторінок)
Скатертини

Скатертини

Зовнішній вигляд столу наче перетворює красива вишита скатертина. Вона вносить в інтер'єр виразні акценти, робить обстановку набагато затишнішою. Недарма наші предки вважали її одним з найважливіших предметів побуту, часто згадуючи в колядках та інших творах українського фольклору. Традиція використовувати скатертини прийшла до нас з глибокої давнини. У давнину було прийнято сідати за стіл тільки за умови, що він застелений, незалежно від рівня достатку сім'ї. Для гостей використовували святкову скатертину, на яку виставляли особливо смачні страви. А віртуозна вишивка скатертин або рушників свідчила про майстерність і смак господині будинку.

Більше, ніж просто текстиль

Здавна в Україні скатертинам надавали важливе значення. Адже це не тільки тканина для покриття столу, але і автентичний предмет, наповнений глибоким змістом. Кожен орнамент несе своє символічне значення. Ось основні з них:

• «Берегиня» (жінка з піднятими руками) – образ Оранти, що молиться за рід

• «Древо життя» (дерево, що росте посеред райського саду, плоди якого дають вічне життя)– поєднання трьох світів – минулого, теперішнього і майбутнього

• Виноград – оберіг сім'ї і символ родючості

• Червоні маки – оберіг від зла, збереження роду

• Соняшники – енергія, здоров'я, життя і процвітання

Кольори вишивки теж несли певне змістове навантаження. Найбільш поширеними були чорний, що символізує землю-годувальницю, і червоний, який уособлював любов, пристрасть, радість. Також поширені жили жовто-гарячий (багатство, врожайність), білий (чистота і непорочність), зелений (буяння рослинності).

Ексклюзивні скатертини за вигідними цінами

В інтернет-магазині «Китиця» ви можете купити скатертини українського виробництва, які створять неповторний колорит у вашій оселі. На сайті представлені вироби на домотканому, а також лляному полотні ручної або машинної вишивки. Асортимент включає як окремі екземпляри, так і комплекти з серветками. Особливо слід відзначити колекцію ручного ткацтва. Протягом декількох тижнів два майстри виготовляють одну таку скатертину на ручному верстаті.

Крім того, що вишита скатертина неодмінно повинна бути в кожному домі, це ще й вдалий український сувенір. У нас можна придбати такий подарунок максимально вигідно.

Даруйте українське!