0.00 грн.
Зробити замовленняВесільні традиції та прикмети
Кожен народ має власні традиції і обряди, які супроводжують весілля. Всі вони переходять від одного покоління до іншого і наділені глибоким змістом і символікою.
Звичаї на весілля
- В Україні молодим прийнято приймати батьківське благословення. Батьки & ndash; найважливіші люди в колі молодят & ndash; благословляють їх своїм напуттям (коли буде той дім - світське) або іконою (якщо сім'я є релігійною).
- Батьки зустрічають пару з короваєм, котрий лежить на вишитому рушнику. Цей звичай передує шлюбну церемонію. Батьки підносять на руках коровай і пропонують дітям взяти по шматочку. Вважається, що главою сімейства буде той, хто одломить кус побільше.
- Свекруха знімає з нареченої фату. У цього сентиментального і красивого обряду є безліч варіацій. Він говорить про те, що наречена іде з колишньої родини і стає частиною нової. Свекруха знімає предмет одягу в ігровій формі після того, як спробу до цього робить наречений, який тим самим заявляє свої права вже не на наречену, а на дружину. Нареченій при цьому належить трохи чинити опір, демонструючи невпевненість в розставанні зі своєю свободою, привіллям і дівоцтвом. Після цього мати нареченого пов'язує хустку на голову новоспеченої дружини. Потім наречена танцює з незаміжніми подругами. Вона надягає кожної свій убір, бажаючи їм незабаром зустріти свою долю. Ця традиція завершує торжество.
- Обидві матері молодих запалюють сімейне вогнище. Вогонь у дуже багатьох народів асоціюється з життєвою енергетикою, благополуччям і домашнім затишком. Він наділений величезною силою, тому в момент створення нової сім'ї настільки важливо запалити нове вогнище. Берегині домашнього вогнища & ndash; матері обох сімей & ndash; запалюють такий осередок, передаючи молодим свою мудрість.
- Дівчина танцює з батьком. Цей зворушливий і хвилюючий епізод весільного торжества дозволяє молодий подякувати свого батька і проявити любов до нього.
Це лише деякі традиції, які є відображенням багатства духовної і культурної скарбниці українців.
Прикмети на весілля
- Якщо вранці перед торжеством будинку чіхнёт кіт, це обіцяє молодий щастя в союзі.
- Покинувши рідну домівку, матері нареченої важливо зайнятися миттям підлог, щоб в будинку чоловіка було легше пристосуватися.
- Якщо в день весільного торжества йде дощик або кружляє заметіль, то шлюб буде щасливим.
- У будинку, в який пізніше увійдуть молодята, під поріг потрібно покласти відкритий замок, а коли пара увійде, його потрібно замкнути на ключ і викинути. Замість цього можна замкнути замок на перилах мосту.
- Нареченому потрібно перенести кохану в будинок на руках, щоб захистити її від псування. Той, хто переступає дверний поріг першим, буде в будинку головним.
- Коли молодята виходять із зали реєстрації, в них кидають зернами, грошима, цукерками або пелюстками троянд, щоб у них завжди був достаток.
- Після того, як пара відщипнула від короваю по шматку, молодята беруть по келиху. Після того, як шампанське випито, обидва келиха розбиваються на щастя. Якщо осколки будуть великими, у пари народиться хлопчик, а якщо дрібними & ndash; дівчинка.
- Коли молода дружина буде входити в будинок чоловіка, їй потрібно розбити тарілку. Після цього новоспечена пара переступає через осколки і входять в будинок.
- На щастя свідки купують 2 пляшки шампанського. Першу потрібно випити через 1 рік після весілля, а другу & ndash; коли народиться первісток.
- Якщо одна з присутніх на весіллі дівчат зловить квіткову композицію нареченої, то її заміжжя & ndash; не за горами.
- Якщо сестри нареченої ще незаміжня, молода тягне на себе куточок скатертини, перш ніж вийти з дому.
- Якщо у нареченої є незаміжня подруга, яка теж хоче швидше вийти заміж, молода повинна дати їй шмат сиру. Зробити це потрібно до того, як наречена вийде з рідної домівки.
Прикмети, які пов'язані з весільною атрибутикою - взуттям або оздобленням
- Наречена не повинна виставляти на показ сукні майбутньому чоловікові.
- У день церемонії наречена надягає стару річ, нову річ, блакитну і річ у кого-то позичену. Чимось старим може виступати материнський подарунок. Блакитна річ буде означати почуття любові, вірності і скромності. Позичати річ потрібно у щасливою в шлюбі жінки.
- На весільну сукню варто додати стібок, який обіцяє нареченій удачу.
- Сукня має підперізувалися червоним поясом, який грає роль оберега.
- Наречена повинна взяти з собою освячену у велике церковне свято сіль.
- Гроші, які залишилися після придбання весільного одягу, потрібно зберігати подалі від чужих людей і не витрачати якомога більше, оскільки вони приносять щастя.
- На виворітну сторону одягу молоді приколюють шпильку, щоб уникнути пристріту. Від псування також допоможуть горобинова листя, які кладуть у взуття, або горобинова ягоди & ndash; в кишені.
- Якщо наречена взує старі туфлі, вона буде щаслива в сімейному житті.
- За день до одруження нареченій варто розносити нове взуття.
- Взуття для торжества повинна обов'язково бути закритого крою, щоб щастя не спливло з домівки.
- Якщо наречена одягне довгу сукню, її чекає така ж довга заміжня життя.
- Нареченій варто одягати сукню через голову, інакше її може кинути коханий.
- Пару зерен і монетку потрібно обов'язково покласти в туфлі молодим & ndash; так вони не будуть мати потребу в майбутньому.
Прикмети, які пов'язані з кільцями
- Приміряти обручки не може ніхто, крім молодих, оскільки так і долю свою не дивно віддати.
- На пальцях молодят повинні бути тільки кільця для заручин.
- Якщо молоді проходять весілля в батьківських кільцях, то вони повторять долю батьків.
- Футляр від кільця наречена дарує своїй незаміжньою подруги.
- Якщо один з молодят упустить кільце, в сімейному житті будуть зради.
- Якщо до кілець молодих доторкнутися на торжестві, значить, і своє весілля & ndash; не за горами.
- Обидва обручальних вироби повинні купуватися нареченим і бути абсолютно новими, при цьому краще придбати кільця в одному ювелірному магазині, і в один і той же час.
- Нареченій слід в ході церемонії надіти майбутньому чоловікові обручку таким чином, щоб воно розмістилося біля самої основи пальця & ndash; так він буде любити дружину сильніше.
30.03.2023 15:52:46
Коментарі: 0
Перегляди: 915
Коментарі